Baxi istorija

Šiek tiek istorijos

Italijos bendrovės „Baxi“ šaknys siekia 1925 metus, kai Westen`ų šeima iš Austrijos atidarė „Smalterie Metallurgiche Venete“ gamyklą – vieną didžiausių emaliuotų elektrinių vandens šildytuvų, vonių ir plieninių radiatorių gamyklų. Aštuntojo dešimtmečio pabaigoje bendrovė susikoncentravo į šildymo sektorių ir tapo didžiausia gyvenamųjų namų šildymui ant sienos kabinamais vandens šildymo katilais. Tuo matu itin sparčiai augo ir dujų tiekimo tinklas. Devintojo dešimtmečio viduryje bendrovė puikiai veikė ir stiprino savo pozicijas nacionalinėje rinkoje. Vėliau prasidėjo plėtra į užsienio rinkas.

1999 metais bendrovė tapo Europos šildymo rinkoje pirmaujančios BAXI GRUPĖS nare.

2009 metais De Dietrich Remeha Grupė ir Baxi Grupė pranešė apie vBDR Thermea įkūrimą.

 

1925

Westenų šeima įkuria „Smalterie Metallurgiche Venete“ gamyklą Bassano del Grappa mieste. Nuo 1925 iki 1950 metų gaminami emaliuoti virtuvės reikmenys, plieniniai radiatoriai, vonios.

  1950

Westenų šeimos įmonė. „Smalterie Metallurgiche Venete“ gaminių asortimentą papildo elektrinės kaitlentės ir dujinės viryklės.

 1965

Elektriniai vandens šildytuvai. 1965 metais gamybos plotas išauga iki 54 000 m2. Pradedami gaminti elektriniai vandens šildytuvai.

 1977

Zanussi. 1977 metais „Smalterie Metallurgiche Venete“ gamyklą nuperka „Zanussi“. Gamykla tampa „Zanussi“ grupės gamybos centru, kuriame gaminama šildymo ir vonios įranga: katilai, elektriniai vandens šildytuvai, plieniniai radiatoriai ir vonios.

 1984   

Bassano del Grappa gamyklą iš „Zanussi“ nuperka „Ocean Idroclima“ bendrovė ir pradeda vystyti eksportą.

 1999   

BAXI. 1999 m. vasarį „Baxi Group Ltd.“ nuperka bendrovę iš „Ocean Idroclima“. Patirties ir technologinių tyrimų rezultatas – nauja Baxi pakabinamų šildymo katilų linija Luna.

 2002   

BAXI. Kurdama naujus produktus ir įsiklausydama į vartotojų poreikius Baxi tampa šildymo prietaisų rinkos lydere. 2002 metais savo Luna gaminių liniją papildo Luna Silver Space (dalinai apsaugotoms vietoms), Luna HT (kondensaciniai) ir Nuvola (su akumuliacine talpykla).

 2005   

BAXI. Rūpindamasi aplinka, sauga ir energijos taupymu Baxi sukuria naujus kondensacinius katilus, išplėsdama šildymo katilų asortimentą Nuvola (su akumuliacine talpykla), Luna HT Combi (su 80 l vandens šildymo katilu), Luna HT Residential (iki 100kW galios) ir Luna IN HT (įmontuotas).

 2007  

BAXI. Revoliucija komforto įrangos pasaulyje! Comfort linijos gaminiai ne tik užtikrina geriausią energijos suvartojimo efektyvumą, bet ir turi modernų nuotolinį valdymą šildymo katilo programavimui. Tai trečios kartos technologija – dar niekada nebuvo taip lengva.